Rögbis hírek

Minimális vereség a Challenge Kupában

Írta: · Haas Miklós
2009. október 20., 18.13 Kedd

Szombaton, a Challenge Kupában Bukaresti Tölgyek néven szereplő román ligaválogatott minimális, 19:21 (a félidei eredmény 13:13 volt) arányú vereséget szenvedett a francia első ligás (Top 14) Bourgoin-Jallieu csapatától. A találkozóra – mely a jelzett európai kupasorozat 2. fordulójának mérkőzése volt – a fővárosi Diadalív Nemzeti Rögbi Stadionban került sor. A ligaválogatott akár a győzelmet is megszerezhette volna, de a mérkőzés zárójelenetében Calafeteanu (hajszállal!) büntetőt hibázott, így csak jutalomponttal vigasztalódtak. A találkozón végig pályán volt az aradi csapathoz már aláíró Cătălin Fercu, akárcsak a volt aradiak közül Ionuţ Dinmofte és Valentin Ursache is. Mădălin Lemnaru, a keret másik aradi játékosa, ezúttal a cserepadig sem jutott.

Az 1. csoport másik mérkőzésén: Leeds Carnegie (angol)–Rugby Parma FC (olasz) 37:13 (jutalompontos győzelem).

Az állás:

1. Bourgoin  2        2        0        0        50:38  8

2. Leeds      2        1        0        1        56:42  5 (1)

3. Tölgyek   2        1        0        1        40:30  5 (1)

4. Parma      2        0        0        2        22:58  0

Zárójelben a jutalompontok száma olvasható.

Következik (december 12.): Tölgyek–Leeds, Parma–Bourgoin.

***

Dinamo–Steaua slágermérkőzés a Román Kupa elődöntőjében

Végre, kisorsolták a 2008-2009-es Román Kupa elődöntőinek párosításait is. Ezek szerint szombaton, semleges pályákon, a következő mérkőzésekre kerülhet sor: Dinamo–Steaua (Diadalív Stadion, 11.30-tól), Farul–Kolozsvári „U” (Brassó, 14 órától). Ez utóbbi mérkőzés késői időpontja azzal magyarázható, hogy pénz hiányában, a Szamos-partiak a mérkőzés napjára tervezik brassói utazásukat!

A kupadöntőre egy héttel később kerül sor.

***

A Temesvári VRK már csoportgyőztes a CEE kupában

Aradi győzelmével, a mindhárom (B-csoportbeli) mérkőzését már lejátszó VRK behozhatatlan előnyre tett szert, vagyis a további mérkőzésektől függetlenül, megnyerte csoportját. Ez azt is jelenti, hogy a címvédő, a tavaszi folytatásban az A-csoport (most még ismeretlen) negyedik helyezettjével, idegenben fog játszani.