Kedd, 2020. március 31., 16.23

Nadal behúzta a US Opent

2013. szeptember 10., 20.12 Kedd

Rafael Nadal négy szettben, 6:2, 3:6, 6:4, 6:1 arányban elverte Novak Djokovicot az év utolsó Grand Slam tenisztornáján. A spanyol klasszis már 13 GS-trófeát nyert, csak eggyel kevesebbet, mint Pete Sampras. Djokovic négy US Open-döntőből hármat elveszített.

Rafael Nadal tökéletes formában érkezett a Novak Djokovic elleni döntőbe, az első hat meccsén csupán egyetlen játékot veszített adogatóként a US Openen, kemény pályán pedig még nem bukott meccset idén. Djokovicnak sem ment sokkal rosszabbul, bár ő bukott három szettet New Yorkban. Nadal csupán négy perccel töltött több időt a pályán Djokovicnál (12 óra 59 percet), és mindketten 206 nyerőt ütöttek a döntőig.

Az első szett mégsem alakult szorosan, Nadal 1:1 után brékelt, majd 5:2-re ellépett, ahol gond nélkül kiszerválta a szettet. A második játszma közepén Nadal lerövidült, Djokovic pedig azon nyomban támadni kezdte, végül két adogatását is elvéve kiegyenlített (1:1). Egy ideig kitartott a szerb világelső lendülete, breakelőnybe került a harmadik szett legelején is, de Nadal visszakapaszkodott, átvette a játék irányítását, majd a legjobbkor, 5:4-es vezetésnél vette el ellenfele szerváját (2:1). A negyedik játszma az elsőhöz hasonlóan egy gyors Nadal-breakkel indult, 3:0-ra is elhúzott, immár a meccs végéig teljes fordulatszámon pörgött, így tehetetlen volt ellene a világelső. Djokovic már csak egy játékot csípett el, végül 6:1-re elbukta a döntő játszmát.

Nadal a földre rogyott örömében, még sírt is. Joggal: hét hónapos kihagyás után tért vissza tavasszal, megnyerte a Roland Garrost, és a US Opent is, amivel a 13. GS-serlegét szerezte meg – Pete Samprasnek is csak eggyel van több –, és a másodikat New Yorkban.

Nadal immár 22:15-re vezet a Djokovic elleni meccsein, kemény borításon még a szerb a jobb (11:7), a GS-döntőkben pedig 3:3-as döntetlenre állnak.

„Kellemetlen így elveszíteni egy meccset, de kivételezettnek érzem magam, hogy játszhattam ezért a trófeáért" – mondta tömören Djokovic.

„Érzelemgazdag pillanat ez, mindenki tudja, min mentem keresztül. Novakkal játszani speciális feladat, minden körülmények közt kihozza belőlem a legjobbat. Egész biztosan úgy fejezi majd be a pályafutását, mint minden idők egyik legjobbja” – udvariaskodott Nadal.