Nem sikerült megedzeni az acélt

Írta: · László Árpád
2008. április 10., 14.15 Csütörtök / Temes

Tegnap délután a Temesvári Politehnica 1921 Ştiinţa labdarúgó együttese újabb sima verességet szenvedett ezúttal az I. liga 28. fordulójában. Ifjabb Dusan Uhrin együttes a Galaci Oţelul ellen szerette volna behozni az előző pontveszteségeket, ám mindez fordítva sült el.

A mérkőzést a vendég lila-fehérek kezdték jobban, de Ionel Ganea a 4. percben óriási gólhelyzetet vétett: bár csapattársa bal oldalt üresen várta az átadást ő mégis a gyenge kapurálövést választotta. A folytatásban a galaciak látszólag mást futballoztak, mint a temesváriak, rendkívül higgadt és kombinatív játékuknak meg is lett az eredménye, ugyanis a 8. percben a temesvári védők első nagy hibájuknál az argentin Alejandro Viglianti egy könnyed mozdulattal becsapta Marius Popa kapust, 1:0. A folytatásban a bánságiak védelme egyszerűen összeomlott Srdjan Luchin középhátvéd más világon volt, így nem csoda, hogy a hazaiak helyzetet helyzetre halmozhattak. Mindezek ellenére a 37. percben Ciprian Deac szabadrúgásból állította 2:0-ra a félidei eredményt. Térfélcsere után ugyancsak Popa kapus volt az, akinek a legtöbb munkája akadt, számos helyzetben még védeni tudott, de a 81. percben a csereként beállt Stan egy vérbeli csatár módjára – újból egy nagy védelmi hiba következtében – három gólra növelte a Duna-parti gárda előnyét. Arman Karamiannak a hosszabbításokban sikerült szépítenie, de ez mitsem javított csapata újabb gyenge szereplésének az összképén.

Statisztika

Oţelul Stadion, 5000 néző. Vezette: Marius Martiş (Focşani), Aurel Oniţa (Konstanca), Florin Ungureanu (Bukarest).

Gólszerzők: Vilglianti (8.), Deac (38.) és Stan (81.) illetve Arman Karamian (92.). Sárgalapok: Vilglianti, Nogo, Kolev, illetve Ganea és Arman Karamian.

Oţelul: Kolev – Sălăgean, Jelev, Nogo, Giurgiu – Deac, Viglianti, Adrian Ionescu (Cojoc – 77.), Székely (Labukas – 69.) – Emil Jula (Stan – 74.), Paraschiv. Vezetőedző:Petre Grigoraş.

Poli: Popa – Bădoi, Luchin, Brezinsky, Milhazes – Abiodun, Srhoj (Bălan – 72.), Aliuţă (Matinez – 38.), Artyom Karamian (Axente – 54.) – Ganea, Arman Karamian. Vezetőedző:Ifjabb Dusan Uhrin.

Hozzászólt: Szövérdfi- Szép Zoltán / Csütörtök, 2008. április 10., 17.40 Válaszoljál rá!

Popa borzasztó bénán jött ki a 3. gólnál, örvendjen, hogy nem kapott pirosat. 25 méterre a kaputól ő a labda után vetődik a csatár lábához. H elesett volna, vagy megfogja a labdát kiállították volna. Szerencs, hogy a Dinamó is kikapott, illetve a Szteáuá is 3-2 re (most 0-2). :)