Férfi vízilabda Szuperliga

Papírforma eredmény a címvédő elleni elődöntő visszavágón

Írta: Berki Fláviusz
2013. április 29., 20.44 Hétfõ / Arad

Az Aradi AMEFA férfi vízilabdacsapata szombaton délelőtt lejátszotta a címvédő Nagyváradi Digi VSK elleni elődöntőjének harmadik mérkőzését is.

Ahogy az várható volt, papírforma vereséget szenvedtek, azzal a megjegyzéssel, hogy ezúttal Cristian Cosma tanítványai a korábbi címvédő elleni meccseikhez képest jobban védekeztek, aminek köszönhetően húszon alul kaptak ki. Emlékeztetőül: a nagyváradi első két elődöntő mérkőzésen 23:6 és 19:3 arányú hazai siker született, míg a szombati aradi meccset 15:2-re kapta ki az AMEFA. A címvédő 3:0-s összesítéssel jutott a döntőbe, ahol a Dinamo lesz az ellenfele, amely az elődöntő másik ágán szintén 3:0-s összesítéssel búcsúztatta a Steauát.

A harmadik mérkőzés góljait Vancsik, Băltean, illetve Creţu (5), Ghiban (3), Popoviciu (2), Chioveanu (2), Szabó, Buşilă, Dunca szerezték.

Az AMEFA a Săcui – Vancsik, Fürj, Băltean, Roman, Fericean, Hălmăgean, Grama, Laza, Szabadai, Kovács, Juhász, Gergelyfi összeállításban szerepelt a szombati mérkőzésen.

Az aradi felnőtt vízilabdázok a 3–4. helyért maradtak versenyben, amelyen a Bukaresti Steaua csapata ellen szállnak majd medencébe. Ezt követően a felnőtt csapat több mint fele a junior bajnokságra összpontosít majd, amelyen az AMEFA-nak éremesélyes csapata van.