Papírforma győzelmek a vasárnapi játéknapon

2014. június 16. 18:48 (hétfő) /

A brazíliai labdarúgó-világbajnokság vasárnapi játéknapján az E csoport mérkőzéseit, illetve az F csoportból az Argentína–Bosznia-Hercegovina mérkőzést rendezték meg.

Az E csoport nyitómeccsén Ecuador Enner Valencia révén a 22. percben szerzett vezetést Svájc ellen, amit a félidő végéig tartani is tudott. Szünet után Ottmar Hitzfeld úgy gondolta, váltania kell és beküldte Mehmedit, aki a 48. percben góllal hálálta meg a bizalmat, majd a 75. percben a Real Sociedad támadóját, Haris Seferovicsot, aki a rendes játékidő hosszabbításában, a 90+3. percben eldöntötte a mérkőzést, így Svájc gyenge játékkal ugyan, de 2:1-re győzött, s egy lépéssel közelebb került a továbbjutáshoz.

Svájc: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, Von Bergen, Ricardo Rodríguez – Behrami, Inler – Shaqiri, Xhaka, Stocker (Mehmedi – 46.) – Drmic (Seferovic – 75.). Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld

Ecuador: Domínguez – Paredes, Guagua, Erazo, Walter Ayoví – Antonio Valencia, Gruezo, Noboa, Montero (Rojas – 77.) – Enner Valencia, Caicedo (Arroyo – 70.). Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda.

A csoport másik meccsén Franciaország Honduras ellen lépett pályára legjobbja, a sérülés miatt a vb-t kihagyni kényszerülő Frank Ribery nélkül. Ez azt jelentette, hogy a Bayern-játékos posztján Valbuena vehette át az irányítópálcát, ami roppantul jól sikerült, a Marseille játékosa remek meccset fogott ki, akárcsak a Real Madridban vitézkedő Benzema, aki csapata mindhárom találatában alaposan benne volt. A mérkőzés érdekessége, hogy technikai problémák miatt a himnuszok elmaradtak, valamint kiválóan vizsgázott a videóbíró, amelyre Valladares 48. percbeli öngóljánál volt szükség. A találkozót a franciák 3:0-ra nyerték, a hondurasiak a 43. perctől, Palacios kiállítása miatt emberhátrányban szerepeltek. A találkozó góljait Benzema (45., 72.) és Valladares (48., öngól) szerezték.

Franciaország:Lloris – Debuchy, Varane, Sakho, Evra – Pogba (Sissoko – 57.), Cabaye (Mavuba – 65.), Matuidi – Valbuena (Giroud – 78.), Benzema, Griezmann. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.

Honduras:Valladares – Beckeles, Bernárdez (Oscar Chávez – 46.), Figueroa, Izaguirre – Najar (Claros – 58.), Garrido, W. Palacios, Espinoza – Bengtson (Boniek García – 46.), Costly. Szövetségi kapitány: Luis Suárez.

Az E csoport állása: 1. Franciaország 3 (3:0), 2. Svájc 3 (2:1), 3. Ecuador 0 (1:2), 4. Honduras 0 (0:3) ponttal.

Az F csoport nyitómeccsén a Lionel Messi fémjelezte Argentína a vb-újonc bosnyákok ellen léptek pályára a Rio de Janeiroi Maracana Stadionban. A bosnyák együttesben kezdőként szerepelt az FTC védője, Besic, akinek Messi őrzése volt a dolga. Ezt a feladatot részben jól oldotta meg, ugyanis az argentin csatár 65. percbeli góljáig sikerült semlegesítenie. Az argentinok második góljában az is közrejátszott, hogy a blokkolni igyekvő Besicet saját csapattársa, Bicakcic vágta fel közvetlenül Messi lövése előtt. A vége 2:1, a találkozó góljait Kolasinac (3., öngól), Messi (65.), illetve Ibisevic (84.) szerezték.

Argentína: Romero – Zabaleta, Garay, Campagnaro (Gago – 46.), F. Fernández, Rojo – M. Rodríguez (Higuaín – 46.), Mascherano, Di María – Agüero (Biglia – 87.), Messi. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.

Bosznia-Hercegovina: Begovic – Mujdza (Ibisevic – 69.), Bicakcic, Spahic, Lulic – Kolasinac, Besic – Pjanic, Misimovic (Medunjanin – 74.), Hajrovic (Visca – 71.) – Dzeko. Szövetségi kapitány: Safet Susic.