Kedd, 2020. március 31., 10.43

Rekordokat döntött Vettel

Írta: Berki Fláviusz
2013. november 25., 21.47 Hétfõ

Sebastian Vettel, a Red Bull már négyszeres világbajnok pilótája nyerte meg a Forma-1-es szezonzáró Brazil Nagydíjat vasárnap, s ezzel pályafutása 120. versenyén két rekordot is beállított: a 26 éves német versenyző sorozatban kilencedik futamgyőzelmét aratta, ehhez hasonlóra legutóbb 60 évvel ezelőtt, a kétszeres vb-győztes olasz Alberto Ascari volt képes: egyszersmind pályafutása 39., szezonbeli 13. GP-diadalát aratta, ez utóbbival beállította honfitársa, a hétszeres világbajnok Michael Schumacher 2004-es csúcsát.

Vettel mögött csapattársa, a karrierje utolsó F1-es futamát teljesítő ausztrál Mark Webber végzett a második, Fernando Alonso, a Ferrari kétszeres vb-győztes pilótája pedig a harmadik helyen.

A rajtnál Nico Rosberg (Mercedes) elment Vettel mellett, de az első kör végén a négyszeres világbajnok visszaelőzte honfitársát, miközben Alonso is visszavágott az őt a start után megelőző Lewis Hamiltonnak (Mercedes). A második körben Vettel, Rosberg, Alonso, Hamilton, Webber, Felipe Massa (Ferrari) volt az első hat sorrendje.

Tíz körrel a leintés előtt Vettel, Webber, Alonso, Button, Rosberg, Sergio Perez (McLaren) volt az első hat sorrendje, s ez a futam végéig már nem változott.

A Forma-1-es autókat ezen a futamon hajtották utoljára V8-as motorok, jövőre V6-os turbó erőforrásokat használnak majd a sorozatban.