Lisszaboni Benfica–Temesvári Politehnica Izometal „U” VKK 32:22 (15:8)

Reménytelenné vált az elődöntőbe kerülés

Írta: · László Árpád
2008. március 09., 20.00 Vasárnap / Temes

A Temesvári Politehnica Izometal „U” VKK együttesének optimista előrejelzései ellenére a bánságiak férfi kézilabda együttese szégyenletes verességgel tértek vissza Portugáliából.

A Challenge Kupa negyeddöntő mérkőzéseinek a párosításai kialakulásakor a lila-fehér klub vezetői azt hitték, hogy a lehető legkönnyebb ellenfelet kapták, ám szombat éjjel a Benfica bebizonyított, hogy luszitán kézilabda valóban feljövőben van.

A bánsági egyetemistákon nem segített a nagybányát követő siker jó morálja sem, hiszen a Lisszaboni sportcsarnok első félidejében csupán nyolc találatot sikerült szerezniük, amikor is 15:8-as eredménnyel mentek pihenni a csapatok. Eugen Bota csapata ezúttal nem csak támadásban, hanem védekezésben is gyengén teljesített, így a portugálok megérdemeltek nyerték a mérkőzést, hiszen egy adott pillanatban 11 találattal is vezettek.

Sadoveac és Fenici a legjobb góllövők

A Challenge Kupa negyeddöntő első mérkőzésén a Marius Sadoveac és Cristian Fenici, 7-7 góllal voltak a Politehnica legjobbjai. Milan Mirkovic négyet dobott, továbbá egy-egy gól szerzett: Dorin Bota, Vladimir Corlija, Varga László és Bogdan Florea. A mérkőzésen pályára lépett Nenad Damjanovic és Vasile Viman kapusok, valamint Andrei Grasu, Milos Tica, Adrian Cristescu és Alexandru Şimicu mezőnyjátékosok is.

Eugen Bota elismeri: kevés az esély a továbbjutásra

Március 15-án, szombaton 17 órától kezdődő mérkőzésen a Poli kevés eséllyel indul a Constantin Jude Sportcsarnokban rendezett visszavágó mérkőzésen, hiszen a portugál együttes egy elég jelentős, tízgólos előnnyel érkezik a Bega-parti városba.

„Gyengén játszottunk, főleg ami a védekezést illeti. A ellenfél csapat beállósát képtelenek voltunk fogni, egyserűen nem tudtunk megoldást találni megfékezésére. Ha jól meggondolom, akkor a szélsőket, átlövőket és irányítókat sem fogtuk kellő képen. A visszavágó meccsen kevés eséllyel indulunk, addig is a csapatnak a szerdai Târgu Jiu-i Pandurii elleni bajnoki  mérkőzésre kell összpontosítania.” – nyilatkozta Eugen Bota, a Politehnica Izometal vezetőedzője.