Junior birkózó csapatbajnoki döntő

Sorozatban harmadszor védte meg címét az Astra

Írta: Berki Fláviusz
2012. november 19., 21.39 Hétfõ / Arad

Az Aradi Astra SK junior kötöttfogású birkozó csapata az elmúlt hét végén sorozatban harmadszor védte meg országos csapatbajnoki címét. Az érdemes edző Spiridon Stanciu által felkészített aradi együttes az aradi Sabin Drăgoi Művészeti Líceumban megrendezett csapatbajnoki döntőn vesztes mérkőzés nélkül lett bajnoki aranyérmes.

A bajnoki döntőre kvalifikált hat csapat közül az Astrások 146 pontot gyűjtve végeztek az első helyen, őket a Botoşani-i Sportlíceum és a Slatinai Sportlíceum követte a dobogón. A döntő további helyezése: Rădăuţi-i SK, Bukaresti Rapid és Tulceai Delta.

Az Astrások közül Răzvan Motoi (66 kg), Alexandru Ianţoc (84 kg) és Dorin Pârvan (96 kg) a meccseken belül valamennyi összecsapásukat megynerték, így ők súlycsoportjukban első helyen zártak. Iulian Grăjdan (55 kg) és Alexandru Anton (60 kg) a 2., Valentin Ştefan (50 kg) és Ilie Cojocaru (74 kg) a dobogó 3. helyén zárt.

Az aradi kötöttfogású birkózók utolsó megmérettetése a Román Kupa lesz, amelyen szeretnék a csapatbajnoki döntő teljesítményét megismételni.