Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő

Szépen búcsúzott a Steaua, az Inter kis híján meglepte a Spurst

Írta: Berki Fláviusz
2013. március 15., 23.34 Péntek

Csütörtökön este a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőinek visszavágóin a Bukaresti Steaua a Stamford Bridge-n vendégszerepelt, ahol hazai körülmények között játszhatott, hiszen a mérkőzésre mintegy 5000 román vendégmunkás, és Bukarestből Londonba utazó drukker ment ki. Azt, hogy a román drukkerek nagy számban vannak jelen, azt abból érzékelhettük, hogy amíg a hazai együttesnél volt a labda állandó jellegű füttyszó hallatszott a stadionban, s bár  Rafa Benitez és a Chelsea-szurkolók között jelenleg mosolyszünet van, kicsi a valószínűsége, hogy a londoni szurkolók ellenszenvüket saját csapatukon töltsék ki. A Steaua, bár kétgólos vereséget szenvedett, de emelt fővel búcsúzott az Európa Ligától. Abban is biztosak lehetünk, hogy az idei EL-szezonban nyújtott teljesítmények után több Steauás játékos a külföldi bajnokságok felé veszi majd útját. Jómagam Chipciu, Bourceanu, Adrian Popa és Lavovljevici távozását prognosztizálom.

Laurenţiu Reghecampf a Tatarusanu – Rapa, Szukala, Chiriches, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Adrian Popa, Chipciu, Tanase (Tatu – 79.) – Rusescu összetételben küldte pályára csapatát.

A Gareth Bale nélkül felálló Tottenham Hotspur a hazai pályán elért háromgólos sikere után a vártnál nehezebben, csak hosszabbításban ejtette ki az Internazionalét. Az Inter–Tottenham milánói visszavágóján az olasz együttes végig nagy fölényben futballozott, le is tudta dolgozni a hátrányát, így kiharcolta a ráadást. A hosszabbítás elején azonban a magához térő angol csapat betalált, így ismét két gólra került a továbbjutástól az Inter. A 110. percben Alvarez berúgta a negyedik hazai gólt, és a végén az Inter kapusa, Handanovic is előrement, de nem sikerült több gólt szerezniük a milánóiaknak, így a Tottenham több idegenben szerzett góllal jutott tovább. A Tottenhamen kívül két további angol csapat, a már említett Chelsea és a Newcastle is továbbjutott, a három orosz klub közül viszont csak egy, a Rubin Kazany járt sikerrel.

Eredmények: Chelsea–Bukaresti Steaua 3:1 (Mata – 34., Terry – 58., Torres – 71., illetve Chiriches – 45.). Továbbjutott: a Chelsea 3:2-vel, Internazionale–Tottenham Hotspur 4:1 (Cassano – 20., Palacio – 52., Gallas – 75., öngól, Alvarez – 110., illetve Adebayor – 96., hosszabbítás után). Tj.: a Tottenham, 4:4-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal, Szentpétervári Zenit–FC Basel (svájci) 1:0 (Witsel – 30. Kiállítva: Diaz – 45., Basel). Tj.: a Basel 2:1-es összesítéssel, Fenerbahce–Plzen (cseh) 1:1 (Ucan – 44., ill. Darida – 61.). Tj.: a Fenerbahce 2:1-gyel, Girondins Bordeaux–Benfica 2:3 (Diabate – 74., Jardel – 90., öngól, illetve Jardel – 30., Cardozo – 75., 90+1.). Tj.: a Benfica 4:2-vel, Newcastle United–Anzsi Mahacskala (orosz) 1:0 (Cissé – 90+3. Kiállítva: Carcela Gonzalez – 55., Anzsi). Tj.: a Newcastle 1:0-val, SS Lazio–VfB Stuttgart 3:1 (Kozak – 6., 8., 87., illetve Hajnal – 62.). Tj.: a Lazio 5:1-gyel, Rubin Kazany (orosz)–Levante (spanyol) 2:0 (Rondon – 100., Dyadyun – 112., hosszabbítás után). Tj.: a Rubin Kazany 2:0-s összesítéssel.

Tegnap kisorsolták a negyeddöntő párosítását: Chelsea–Rubin Kazany, Tottenham–Basel, Fenerbahce–Lazio, Benfica–Newcastle.

Az első mérkőzésekre április 4-én kerül sor, a visszavágókat pedig egy héttel később, április 11-én rendezik. Az elöl álló csapatok kezdenek hazai pályán.