Péntek, 2020. október 30., 17.33

Új női bajnok lesz Wimbledonban

2013. július 03., 23.01 Szerda

A tavaly döntős, negyedik helyen kiemelt Agnieszka Radwanska, a belga Kirsten Flipkens, a francia Marion Bartoli és a – címvédő Serena Williamst búcsúztató – német Sabine Lisicki jutott be az elődöntőbe a wimbledoni teniszbajnokságon, így biztosan új női bajnokot avatnak majd.

A kínai Li Nát fordulatos meccsen búcsúztató lengyel Radwanska ellenfele a négy között a korábban a világelső és címvédő Serena Williamst legyőző német Sabine Lisicki lesz.

A 23 éves Lisicki a nyolc között az észt Kaia Kanepit verte két sima szettben, így 2011 után második elődöntőjére készülhet a londoni Grand Slam-tornán.

Az élete első Grand Slam-elődöntőjét kiharcoló Flipkens a 2011-es bajnok cseh Petra Kvitovát verte szetthátrányból fordítva, míg a 2007-ben döntős Bartoli a korábban Babos Tímeával párosozó amerikai Sloane Stephenst győzte le úgy, hogy a második játszmában sorozatban nyolcszor vették el egymás adogatását.

A négy elődöntős közül még egyik sem nyerte meg a londoni Grand Slam-tornát.

Eredmények, negyeddöntő, nők: A. Radwanska (lengyel, 4.)–Li (kínai, 6.) 7:6 (7-5), 4:6, 6:2; Bartoli (francia, 15.)–Stephens (amerikai, 17.) 6:4, 7:5; Flipkens (belga, 20.)–Kvitova (cseh, 8.) 4:6, 6:3, 6:4; Lisicki (német, 23.)–Kanepi (észt) 6:3, 6:3.

Az elődöntőben: A. Radwanska–Lisicki, Bartoli–Flipkens.