Eb- és vb-arany

Utánpótlásban már Ultimate frizbi nagyhatalom vagyunk!

Írta: (onlinejelen)
2022. augusztus 18., 15.26 Csütörtök

A lengyelországi Wroclaw adott otthont augusztus második hetében az U20-as Ultimate frizbi világbajnokságnak. A magyar mixed válogatott minden mérkőzését megnyerve, a döntőben Svájcot legyőzve diadalmaskodott, és lett világbajnok.

A Covid-járvány miatt az U20-as világbajnoksággal egy időpontban és helyszínen rendezték meg az U17-es Ultimate Európa-bajnokságot is. Itt szintén Magyarország győzött. Az U17-es válogatott a döntőben az olasz csapat nagyarányú legyőzésével lett Európa-bajnok szintén mixed divízióban.

Elmondható, hogy a Magyar Repülő Korong Szövetség sikerrel vészelte át a Covid-időszakot. Mind az utánpótlás versenyrendszert, mind a testnevelőkre épülő bázisépítést sikerült megtartani. Két év szünet után ismét megrendezésre kerülhetett a sportági Diákolimpia, melynek országos döntőjén közel félezer gyerek versenyzett.

Ilyen előzmények után a Magyar Repülő Korong Szövetség augusztus 27–28. között második alkalommal rendezi meg a meghívásos Nemzetek Kupáját. A versenynek idén a szombathelyi Király Sportközpont ad otthont. Újra a román, a szlovén és a szlovák válogatott lesz a magyar A és B mixed válogatott ellenfele. A verseny jelentősége, hogy a jövő évi felnőtt Eb előtt a szombathelyi Nemzetek Kupája lesz a magyar csapat első erőpróbája.