Szombat, 2021. május 15., 18.24

Vereséget szenvedtek a Chindiától

2021. május 03., 16.44 Hétfõ / Arad

Május első napján csúnya vereséget szenvedett az FC UTA a csoportelső Chindia Târgoviște csapatától: Bálint László és a „piros-fehérek” a második félidő 62. percében kaptak gólt, a vendégek az előnyt a végsőkig tudták tartani.

A mérkőzés után az aradi drukkerek Facebook-oldalán egy, mondhatni fenyegető jellegű üzenet jelent meg: „Üzenet azoknak a fiúknak, akik még néha-néha belerúgnak a labdába a stadionunkban: nem érdekel minket, hogy mit csináltok és hogyan viselkedtek, de ha az UTA kiesik az I. Ligából, akkor kaptok maximum egy órát, hogy elhagyjátok Aradot! Ez a város soha nem fog megbocsátani nektek!” – írták a dühös szurkolók az Ultras Arad oldalon.

A play-off ötödik fordulójának eredményei: Academica Clinceni–Universitatea Craiova 1:0, FC Botoșani–Sepsiszentgyörgyi OSK 2:1. A forduló a hétfő esti FCSB–Kolozsvári VSC mérkőzésével zárult.

Clinceni       5        1        0        4        2:8     25

Következik (május 5-én 19.00 órától): Sepsi–Craiova. Május 6-án 17.00 órától Clinceni–Kolozsvár, 19.45 órától Botoșani–FCSB.

A play-off  eredményei: FC Viitorul–Dinamo 1:2, FC Voluntari–Hermannstadt 0:1, Astra Giurgiu–Poli Iași 1:2, Gaz Metan–FC Argeș 1:1, FC UTA–Chindia Târgoviște 0:1.