Focivilág

2015. január 23. 18:22 (péntek) /

A Napoli 11-esekkel búcsúztatta az Udinesét

A címvédő Napoli hazai pályán 1:1-es rendes játékidő, és 2:2-es hosszabbítás után tizenegyesekkel 5:4-re megverte az Udinesét a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében. A vendégek a 68. perctől emberhátrányban játszottak, a házigazda két tizenegyest kapott a rendes játékidő során. Rafa Benítez csapata a következő fordulóban az Interrel találkozik. Eredmény: Napoli–Udinese 2:2 (Jorginho – 65., 11-esből, Hamsík – 99., ill. Théréau – 58., Kone – 104.) – tizenegyesekkel 5:4. A negyeddöntő párosítása – ágrajz szerint:Milan–Lazio, Inter–Napoli, Roma–Fiorentina, Juventus–Parma.

Japán máris kiesett, Irak futballklasszikust nyert az Ázsia-kupán

A rendes játékidő két gólt és egy kiállítást, a hosszabbítás további négy gólt és 3:3-as végeredményt hozott, és Irak végül félmaratoni hosszúságú tizenegyes párbajban győzte le Iránt a 16. Ázsia-kupa pénteki negyeddöntőjében. Nem csodálkoznánk, ha a két örök rivális 18 921 néző előtt Canberrában lejátszott mérkőzését a futballtörténelem klasszikus párharcai között tartanák majd számon. A negyeddöntő eredményei: Dél-Korea–Üzbegisztán 2:0 (Szon Hung Min – 104., 119.), Kína–Ausztrália 0:2 (Cahill – 49., 65.), Irak–Irán 3:3 (Jaszin – 56., Mahmud – 93., Iszmael – 116., 11-esből, ill. Azmun – 24., Puraligandzsi – 103., Gucsannedzshad – 119.). Büntetőkkel: 7:6, Arab Emírségek–Japán 1:1 (Mabhut – 7., ill. Sibaszaki – 81.) – büntetőkkel: 5:4. Az elődöntőben Arab Emírségek–Ausztrália, Dél-Korea–Irak összecsapásokra kerül majd sor.

Zambia legyőzésével Tunézia fél lábbal már negyeddöntős

Az Afrika-kupa B-csoportjában Tunézia 2:1-re nyert Zambia ellen a második fordulóban. A kvartett másik találkozóján a Zöld-foki-szigetek gól nélküli döntetlent játszott a Kongói DK-val, a Videoton légiósa, Stopira végigjátszotta a találkozót. A B csoport eredményei: Zambia–Tunézia 1:2 (Mayuka – 59., ill. Akaisi – 70., Sihaui – 89.), Zöld-foki-szigetek–Kongói DK 0:0. Az állás: 1.  Tunézia 4, 2. Zöld-foki-szigetek 2 (1:1), 3. Kongói DK 2 (1:1), 4. Zambia 1 ponttal.